.
Karácsonyi időszakban nagyon sok családban Ünnepi menü a sült kacsacomb.
Vásároljunk hozzá jó minőségű alapanyagokat, szabad tartású pecsenyekacsát, kacsacombot és biztosan jobb, finomabb lesz az étel. A gyenge minőségű alapanyagból lehetetlen ugyanolyan jó ételt készíteni, mint a jó minőségűből.
Tisztítsuk meg a kacsacombokat és sózzuk, illetve a bőrét késsel kockázzuk be. Ez fontos, mert a sütésnél szerepe lesz. A 200-220 fokos sütőben, bőrével lefelé fordítva szép barnára sütjük a bőrét, így a zsírja kisül és szép barna, ropogós lesz a bőre.
Itt még nincs készen, mert meg kell fordítani a combokat. Alacsonyabb 180 fokos sütőbe készre sütjük.
Ügyeljünk rá, hogy ne süljön túl, mert akkor nagyon kemény lesz. A kacsacombokat párolt káposztával, akár vele sült burgonyával fogyaszthatjuk.
Karácsonyi fűszerezés ötletek:
*| Rozmaring, kakukkfű, babérlevél, gyömbér, fokhagyma
Mártások:
* | Fűszeres szilvamártás:
- Szilva – 60 dkg
- Gyömbér, friss, reszelve – 2-3 cm
- Fokhagyma, vékony szeletekre vágva – 3 gerezd
- Vörösbor – 0,5 dl
- Chili, friss, kimagozva, finomra aprítva – 1 db
- Fahéj – 1 rúd
- Termelői méz – 2 ek
- Só – ízlés szerint
- Bors – ízlés szerint
A szilvát: kimagozzuk, félbevágjuk, egy tálba tesszük a reszelt gyömbérrel, fokhagymaszeletekkel, vörösborral, chilivel, majd összeforgatjuk. Ha letelt a sütési idő, a hőfokot levesszük 150 Celsius-fokra. A kacsacombok köré szórjuk a fokhagymás szilvát és a fahéjat, és ráöntünk kb. 1 dl vizet. Kacsától függően 1-1,5 óráig sütjük, amíg a kacsa megpuhul, a szilva pedig összeesik, és levet enged. A végén kis mézet csorgatunk rá, ekkor újra feljebb vesszük a sütő fokát 220 Celsius-fokra, és 20 percig sütjük, amíg a kacsa megpirul. Köretnek pl. burgonyapüré, tócsni vagy kesernyés, zöld zöldség (spenót, brokkoli) illik hozzá.
Nagyon sok lehetőség van a kacsacombok fűszerezésére, itt csak egy kis ízelítőt adtunk a finom sülthöz.
További információk: